Ekolife Natura Liposomal SportMe (Lipozomální směs pro sportovce) 150 ml

799 Kč –19 %
Ekolife Natura Liposomal SportMe (Lipozomální směs pro sportovce) 150 ml
799 Kč –19 % 649 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Lipozomální transportní systém (100% obsah lipozomů v tekuté formě) v kombinaci s přírodními extrakty nabízí ideální vstřebatelnost a účinek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ekolife Natura Liposomal SportMe (Lipozomální směs pro sportovce) 150 ml

CO JE LIPOSOMAL SPORTME?

Lipozomální transportní systém (100% obsah lipozomů v tekuté formě) v kombinaci s přírodními extrakty nabízí ideální vstřebatelnost a účinek.

SportMe přezdívaný jako "přírodní erythropoetin" je speciálně formulovaný lipozomální přípravek pro vytrvalostní sportovce, silové sportovce a aktivní jedince, jejichž cílem je maximalizovat výkon a současně chránit tělo před oxidačním stresem způsobeným intenzivním výkonem.? Hlavním benefitem je optimální přenos kyslíku, prokrvení tkání (NO systém) a rychlá regenerace. Od crossfitu, přes squash až po náročný vysokohorský výstup, SportMe nalezne díky svým jedinečným vlastnostem uplatnění u každého seriozního sportovního výkonu.

Lipozomální transportní systém v kombinaci s bioaktivní formou obsažených látek nabízí ideální vstřebatelnost a účinek. Účinné složky jsou bezpečně zapouzdřeny a chráněny ve formě nanočástic lipozomů, které aktivně prostupují stěnou tenkého střeva a vstřebávají se prostřednictvím mízního systému přímo do krevního oběhu.

Lipozomy jsou složeny z přírodních fosfolipidů, které jsou základními stavebními kameny všech našich buněk, proto přes jejich stěnu bez problému prostupují tzv. pasivním transportem. Přirozeně se lipozomy vyskytují např. v kolostru a mateřském mléce, kde je maximální absorpce a využitelnost naprosto nezbytná. Lipozomální transportní systém nabízí po injekční aplikaci další nejúčinnější alternativu k aplikaci vybraných vitamínů, minerálů a antioxidantů přímo do krevního řečiště a do místa určení, tedy buňky.

UPOZORNĚNÍ: V SOUČASNÉ DOBĚ EXISTUJÍ NA TRHU DVA TYPY LIPOZOMÁLNÍCH PRODUKTŮ ROZDÍLNÉ KVALITY!

 • LIPOZOMÁLNÍ PRODUKTY SE 100% OBSAHEM LIPOZOMŮ = PRÉMIOVÝ TRH + FARMACIE (TEKUTÉ LIPOZOMÁLNÍ FORMY + INJEKČNÍ TEKUTÉ LIPOZOMÁLNÍ FORMY, SPECIÁLNÍ SPREJOVĚ SUŠENÉ LIPOZOMY) = LIPOZOMY EKOLIFE NATURA.
 • LIPOZOMÁLNÍ PRODUKTY S NULOVÝM OBSAHEM LIPOZOMŮ = DISKONT A ON-LINE PRODEJ (NÍZKÁ CENA). TYTO PRODUKTY ŽÁDNÉ LIPOZOMY NEOBSAHUJÍ - OBSAHUJÍ POUZE SMĚS JEDNOTLIVÝCH SLOŽEK VYUŽÍVANÝCH K TVORBĚ LIPOZOMŮ (OBVYKLE KAPSLE S OBSAHEM PRÁŠKU, NEBO GELU)

LIPOZOMÁLNÍ TRANSPORTNÍ SYSTÉM + ÚČINNÉ SLOŽKY ZALOŽENÉ NA PRINCIPECH ÁJURVÉDY + RANDOMIZOVANÁ STUDIE

Bioaktivní základ produktu tvoří účinná směs složek, které jsou v tradiční Ájurvédě široce využívány ke zvýšení hladiny fyzické energie, tato kombinace je navíc seriózně prověřena randomizovanou klinickou studií.  Účinným základem jsou extrakty ze tří složek - z listů moringy s vysokým obsahem saponinů a glykosidů, z kořene černého zázvoru bohatého na methoxyflavony a z kůry granátového jablka s vysokým obsahem polyfenolů.

Jedinečná základní třísložková formulace produktu byla vyvinuta v laboratořích Aurea BioLabs pomocí technologie PNS (Polar NonPolar Sandwich), která se používá k dalšímu usnadnění hladkého pronikání aktivních složek a ke zvýšení absorpce. PNS umisťuje aktivní složky mezi polární a nepolární složky (rozpustné ve vodě a v oleji), tak aby bylo dosaženo maximální možné využitelnosti rostlinných extraktů.

Moringa roste typicky v Indii, Marhaník, jehož plody jsou granátová jablka, ve Středomoří a Kempférie zejména v Thajsku, proto se jí říká Thajský ženšen nebo Thajský černý zázvor.

Všechny tyto tři byliny mají jedno společné - mají účinky související s posílením a prodloužením výkonu, vitality, povzbuzením, podporou energetické hladiny a další účinky. Pro sport jsou zajímavé i proto, že mají vlastnosti související s produkcí oxidu dusnatého, oddálením únavy, redukcí oxidačního stresu, stimulací endotelových buněk, svalovou silou a regenerací.

 • Moringa Oleifera (extrakt) - bioaktivní složka v listech Moringa glykosid niazirin zvyšuje hladinu NO (oxid dusnatý). Niazirin také přirozeně stimuluje produkci erytropoetinu, což je základní hormon pro produkci červených krvinek. Další glykosid Niaziminin A zabraňuje degradaci dopaminu monoaminooxidázou typu B (MAO-B). Extrakt z listů Moringy poskytuje další desítky glykosidů a saponinů podporujících vytrvalost a výkon.
 • Černý zázvor (extrakt) - bioaktivní methoxyflavony (5,7-dimethoxyflavone, 5,7,4'-trimethoxyflavone, 5- hydroxy-3,7,4'-trimethoxyflavone a 5-hydroxy-3,7-dimethoxyflavone) obsažené v extraktu z černého zázvoru zvyšují hladinu NO (oxid dusnatý) v těle, což vede ke zvýšení výkonu a vitality. Methoxy-flavony inhibují aktivitu PDE-5 (fosfodiesterázy typu 5), což vede k vazodilatačnímu procesu, čímž se zvyšuje průtok krve do tkání a jejich následné okysličení.
 • Granátové jablko (extrakt) - polyfenoly přítomné v extraktu z granátového jablka (Punicalin, Punicalagin) napomáhají udržet optimální hladinu oxidu dusnatého. Vysoký obsah polyfenolů chrání tělo před oxidačním stresem způsobeným intenzivním tréninkem a napomáhá regenerovat buňky.

Z konzumace obyčejného drceného prášku těchto rostlin by však nebylo lehce možné získat takové hladiny účinných látek, aby měly význam ve sportu. Proto nastupuje lipozomální technologie uchovávající extrakty účinných látek ze všech tří rostlinek.

Lipozomální forma pak nabízí vynikající vstřebatelnost. Forma lipozomů navíc výrazně snižuje riziko gastrointestinálních potíží spojených s tradičním suplementací, což je bonus pro všechny věkové kategorie! Náš lipozomální transportní systém nabízí vysoce vstřebatelnou recepturu bez obsahu umělých sladidel, umělých barviv, nebo geneticky modifikovaných složek.

Profesor Dr. dr. Borut Štrukelj, M.Sc. (Department for Pharmaceutical Biology at the Faculty of Pharmacy, Ljubljana) potvrzuje, že lipozomální metoda je pokročilá farmaceutická technologie, která umožňuje, aby byla účinná látka lépe chráněna v zažívacím traktu, vstřebávala se lépe a rychleji, a tak dosáhla vysokých koncentrací v krvi.

V ČEM JE ROZDÍL?

+ 100% OBSAH LIPOZOMŮ
+ Lipozomální transportní systém
+ Maximální biodostupnost a využitelnost aktivních složek
+ Technologie PNS (Polar NonPolar Sandwich)
+ Přímý a chráněný transport do tělesných buněk
+ Kombinace bioaktivních složek prověřená klinickou studií
+ Lipozomy Ekolife Natura jsou stabilní při nízkém pH, a proto také stabilní v žaludeční kyselině
+ Lipozomy Ekolife Natura jsou vstřebávány mizním systémem
+ Lipozomy Ekolife Natura nejsou metabolizovány játry (odlišná cesta vstřebávání)
+ Lipozomy Ekolife Natura jsou do buňky vstřebávány pasivním transportem (bez potřeby další energie)
+ Vyrobeno v Evropě (GMO free)
+ Zdroj fosfolipidů: GMO free slunečnicový olej (EU)
+ Bez obsahu umělých sladidel (sukralóza, aspartam, acesulfam, sacharin a další)
+ Bez obsahu umělých barviv
+ Gluten free (bez lepku)
+ Soy free (bez soji)
+ Sugar free (bez cukru)
+ Vegan

Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na:

 • Energetickou hladinu
 • Vytrvalost
 • Posílení výkonu
 • Rychlou regeneraci 

ŠPIČKOVÁ ABSORPCE A VYUŽITELNOST

Lipozomy jsou vyrobeny z čistých fosfolipidů izolovaných ze slunečnicového lecitinu. Mohou mít různé velikosti od několika nanometrů až po desítky mikrometrů. Ve spojení s vodou formují fosfolipidy mikroskopické struktury s dutinou uprostřed vyplněnou vodou, obklopenou fosfolipidovým pouzdrem. Ve vodě uprostřed fosfolipidu je pak možné rozpustit jiné molekuly, například vitamín nebo glutathion, které potřebujeme snadnou cestou vstřebat do těla. A zatímco hydrofilní (vodu přitahující) molekuly mohou být drženy uvnitř zapouzdřeného jádra, hydrofobní (vodu odpuzující) látky se mohou rozpustit do samotné fosfolipidové membrány - takovýmto způsobem mohou lipozomy transportovat hydrofilní i hydrofobní molekuly. A právě díky těmto unikátním vlastnostem jsou využívány jak matkou přírodou, např. v mateřském mléce, tak také specializovanými producenty, a to při výrobě léků nebo doplňků stravy.

Hlavním benefitem využití lipozomů pro transport mikronutrientů je to, že lipozomy samotné nejsou nijak narušeny procesem trávení při průchodu trávicím traktem. U klasických doplňků stravy tělo totiž velmi často rozbije mnoho komplexních molekul ještě předtím, než jsou absorbovány, případně je zkrátka natolik snadno neabsorbuje, nebo následně metabolizuje a odbourá játry, takže celková využitelnost je velmi snížena.

Naproti tomu lipozomy se díky své stabilitě a ideální velikosti bez problému vstřebávají. Ale to není vše. Rozdíl je také v rychlejší cestě, kterou se lipozomy dostávají do krevního oběhu a do buňky. Díky specifické molekulární formě se lipozomy vstřebávají prostřednictvím mízního systému, kdy tzv. hrudním mízovodem prostupují přímo do krevního řečiště. V následujícím kroku se vstřebávají do všech buněk prostřednictvím tzv. pasivní difuze. V tom je rozdíl oproti klasickým doplňkům s obsahem vitamínů a minerálů, které v prvním kroku vstupují do jater, kde jsou metabolizovány a až následně se dostávají do krevního oběhu.

Nicméně lipozomy jdou ve vstřebatelnosti ještě dál. Pomáhají totiž transportovat aktivní molekuly přímo do buněčných procesů, kde jsou mikronutrienty vyžadovány ve velkém množství. Fosfolipidová dvojvrstva lipozomu je schopna se sloučit s ostatními dvojvrstvami jako je třeba buněčná stěna samotná - a takto je pak dopravován obsah lipozomu (vitamíny nebo jiné prospěšné látky) přímo do buněk.

O ZNAČCE EKOLIFE NATURA

Ekolife Natura je velmi dynamická a úspěšná společnost ze Slovinska, specializující se na prémiové lipozomální vitamíny, lipozomální chelatované minerály a lipozomální formulace nutrientů prověřené klinickými studiemi. Společnost založily v roce 2007 výživové specialistky, sestry Tjaša a Tajča Pavček. Obrovskou motivací je jim zájem o zdravý životní styl, vzdělávání se, sdílení informací a především to, že jsou obě maminky tří dětí. Před tvorbou každého nového produktu se proto ptají - daly bychom ho i svým dětem? Lepší záruku kvality bychom nenašli. Lipozomální vitamíny od Ekolife Natura jsou naprostou špičkou z hlediska vstřebatelnosti a využitelnosti tělem. Unikátní technologie lipozomů umožňuje transportovat účinné látky přímo k buňkám, takže vitamíny dosahují v těle maximálního možného účinku.

Doporučené dávkování

 • 5 ml denně přímo do úst, nebo přidejte do sklenice vody nebo džusu.

Nutriční informace

Počet dávek v balení: 30×5 ml 5 ml*
Směs SportMe  (Moringa oleifera extrakt, Punica granatum, Kaempferia parviflora extrakt) 100 mg
*Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby na den (8400 kJ / 2000 kcal).

Složení

 • Voda, sladidlo xylitol, emulgátor slunečnicový lecitin (GMO free), zvlhčovadlo glycerol, směs SportMe (Moringa oleifera extrakt, Punica granatum, Kaempferia parviflora extrakt), zahušťovadlo xanthanová guma, konzervant sorban draselný, regulátor kyselosti (hydroxid sodný, hydroxid draselný), antioxidant vitamín C (kyselina L-askorbová), antioxidant vitamin E (D-alfa-tokoferol), sladidlo steviol-glykosidy, borůvkové aroma.

Informace

 • Doplněk stravy se sladidlem.
 • Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 2 měsíců.
 • Před použitím protřepat.
 • Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy.
 • Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
 • Není náhrada pestré stravy.
 • Skladujte v chladu, suchu, mimo dosah dětí.
 • Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky.
 • Vhodné pro vegany.

Výrobce: Ekolife natura d.o.o., Brodišče 28, 1236 Trzin, Slovinsko

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní extrakty a adaptogeny
Hmotnost: 0.5 kg
Dieta vegan: Vegan
Forma: tekuté
Sklad: Zlín
Objem: 150 ml
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.